preloader

Хто Такий Devops-інженер І Чим Він Займається?

Орієнтовно все навчання триває 5 місяців з розрахунком графіку по 3 години на тиждень. Також на курсі приділяють багато уваги організаційним моментам, щоб майбутній інженер DevOps розумів нюанси роботи в міжфункціональних командах і чітко розподіляв обов’язки. Хочу поділитися своїм досвідом і розповісти про роль DevOps-інженерів, їхні обов’язки, можливості росту, набір важливих delicate & onerous skills, а також найголовніше — тренди DevOps у 2022 році. Статтю почав писати ще до війни, а у воєнний час актуалізував.

Років 20 тому кілька різних бізнес-активістів об’єдналися навколо нової ідеї, де члени команди мали б працювати воєдино, а не один проти одного. У 2001 році склали маніфест з 12 принципами Agile-розробки. Рівень напруженості між командами розробників та сисадмінів — ще той виклик.

Потрібні знання про кешуючі сервери, балансувальники навантажень, зворотні проксі, брандмауери тощо. Професійні обов’язки сисадміна закладають хороший та надійний фундамент, на якому можна побудувати кар’єру DevOps-інженера. Зі зростанням популярності та впливу методології DevOps ​​я бачу як багато традиційних ІТ-ролей повільно, але впевнено переходять у профіль DevOps. Першість у цьому списку посідають системні адміністратори.

що повинен вміти DevOps інженер

Останнім часом більшість додатків розробляються як мікросервіси, які функціонують на рівні контейнера. Частина компаній не довіряє свою конфіденційну інформацію AWS, Google Cloud чи Azure. Вони все зберігають локально і самостійно обслуговують свої сервери.

Сьогодні ці фахівці заробляють не гірше, ніж Frontend або Backend-розробники, і ця тенденція тільки зростатиме. Про те, як розшифровується цей термін, до чого тут методологія DevOps і чим же займається цей важливий член будь-якої IT-команди — читай нижче. Установка десяти фізичних серверів вимагає близько ста ручних операцій. Кожен сервер потрібно вручну запустити, встановити і налаштувати потрібну операційну систему, встановити наш додаток на цих десяти серверах, а потім десять раз ще все перевірити. Хмарні сервіси замінюють цю процедуру десятьма рядками коду і хороший DevOps-інженер повинен уміти ними оперувати.

Чим Devops Інженер Відрізняється Від Системного Адміністратора?

Його робота спрямована на створення взаємодії розробників з іншими IT-фахівцями. Наприклад, якщо програмісти і тестувальники відповідають за Development, то адміністратори відповідальні за Operations. Таким чином, DevOps фахівець, який залучений не тільки в безпосередню розробку, але також в процес деплоя і експлуатації системи. ➖ Неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps. Проєктування та оптимізація ІТ-інфраструктури продукту.

Так він економить час, сили і гроші – і для замовника, і для компанії». За їх допомогою перевіряють, щоб код, який вийшов з робочої станції розробника, відповідав заданим критеріям якості. Для швидкого, безболісного і сфокусованого розгортання продукту можна обрати відповідний тип деплоймента. Щоб краще вивчити DevOps, раджу практикуватись у розгортанні сайтів.

  • команд розробників, тестувальників та
  • ➖ Неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps.
  • і DevOps
  • Знову ж, через те, що DevOps фахівців на проектах часто не більше одного, виникає якийсь вакуум спілкування з колегами, які цікавляться девопс-напрямком та технологіями.
  • Сценарії командного рядка — це набори тих же команд, які можна вводити з клавіатури, зібрані у файли й об’єднані спільною ціллю.
  • Тут не було надії на всемогутнього адміністратора, який прийде і все вирішить за тебе.

DevOps інженеру треба розумітися на специфіці розробки, тонкощах адміністрування і тестування. Безперервна інтеграція або CI є однією з найважливіших частин DevOps. CI дозволяє постійно впроваджувати зміни в програмний продукт. Оскільки у традиційні обов’язки системних адміністраторів не входить налаштування конвеєрів безперервної інтеграції, слід їх опанувати, щоб потрапити в DevOps. Основним обов’язком системного адміністратора є підтримка надійного та ефективного використання складних ІТ-систем кінцевим користувачем.

Нові Статті З Цього Розділу

Він працює із розробниками над розгортанням та управлінням змінами коду. А також з командами, що відповідають за експлуатацію, аби забезпечити безперебійну роботу систем. Щоб бути успішним у цій ролі, спеціаліст повинен глибоко розуміти процеси розробки, експлуатації та мати технічний досвід.

У цій статті ми розповімо, які обов’язки виконує ІТ-фахівець, які переваги та недоліки на цій посаді. DevOps-культура, по-моєму, — це наступний щабель еволюції FullStack-парадигми, в якій команди реалізують не окремі частини програми, а вирішують всю задачу. Одній людині охопити ці вакансія DevOps Engineer AWS завдання досить складно, і такий процес треба вести у всій компанії або групі. Причому перше, що треба зробити, прибрати роль DevOps-інженера як таку. Ви можете подумати, що це занадто великий пласт інформації. Але є ймовірність, що ви вже знайомі з більшою частиною матеріалу.

Також DevOps-інженеру важливо вміти доносити свої аргументи, домовлятися з командою та клієнтом. Інструменти DevOps змінюються значно швидше, ніж у розробці. Однак якщо ви зрозумієте принципи їх роботи, то без проблем опануєте будь-які новинки. На жаль, чимало клієнтів не завжди розуміють, що таке DevOps та які задачі передбачає ця сфера. Дехто може вважати, що йдеться про системних адміністраторів.

Тому методику DevOps запровадили в якості «з’єднувального елементу» між двома командами задля покращення результату та підвищення швидкості процесів. Фахівець з DevOps особливо необхідний, коли на проєкті є проблеми зі стабільністю, масштабуванням, або коли процес створення продукту надто затягується. Володіння системами автоматизації розгортки та інтеграції. Оцінювання переваг, недоліків та особливостей роботи приватних, публічних та гібридних хмар. Є декілька напрямків, за якими може творити хмарний розробник. ➕ З цього випливає інший плюс, а саме — довгострокова актуальність професії.

Senior Devops Engineer

Це фундаментальний інструмент, який ви маєте знати, аби відстежувати та керувати кожною зміною у вихідному коді та інших файлах. Кожен мікросервіс діє автономно та обслуговує певну бізнес-потребу. У порівнянні з традиційним монолітним додатком мікросервіси пропонують переваги модульності, масштабованості та безпеки. Тому не дивно, що в DevOps команди переходять на мікросервісну архітектуру, яку необхідно розуміти.

На інтерв’ю оцінюють логічне мислення, готовність до навчання. Цінується вміння самостійно знаходити інформацію та ставити запитання досвідченішим колегам. Інженер DevOps повинен підтримувати відкрите та прозоре спілкування. Регулярні зустрічі та надійна база знань можуть допомогти кожній команді бути на одній сторінці.

Однак коли відсортувати всі пошукові запити за розміром зарплати DevOps часто займають верхні позиції. Системний інженер DevOps повинен мати досвід підтримки та моніторингу систем ІТ-інфраструктури. Фахівець має знати, як створювати високодоступні, відмовостійкі системи для виробничого та невиробничого середовища. Ми вже розповіли все про професії QA-інженера, Frontend-розробника, UI/UX- дизайнера, і тепер хочемо написати про не менш популярну та затребувану професію у сфері IT — devOps-інженера.

Контейнеризація — це процес розміщення програмного компонента та його середовища, залежностей і конфігурації в єдиний блок, відомий як контейнер. Окрім налаштування і розгортання, моніторинг є ще одним важливим аспектом DevOps. Саме тому вам важливо дізнатися про контроль інфраструктури та додатків. Школа Hillel створила курс, який підійде тим, хто вже знайомий з основами мережевих технологій і операційною системою Linux. Навчальна програма складається з 32 занять, розрахована на навчання 2 рази на тиждень.

Необхідних Навичок Для Інженерів Devops

Найцікавіше, що методологія DevOps стала відповіддю на потреби розробників, проджект-менеджерів, системних адміністраторів. Тобто, її не «нав’язали» згори, вона логічно розвинулась у середовищі практиків. DevOps (Development Operations) — методика комфортної взаємодії між командами, що відповідають за розробку та експлуатацію продукту. З професією дизайнер асоціюється кропітка робота за монітором, генерація ідей та нескінченне роздуми про те, як краще розмістити чекбокси та кнопочки на лендингу. Ми вирішили розповісти, чим дійсно займається дизайнер інтерфейсів і які є переваги цієї спеціальності.

А Що Далі? Куди Може Розвиватися Devops Engineer

Окрім цього, повинен мати уявлення про клауд-сервіси, такі як SaaS, PaaS, IaaS. Методологія DevOps — це інший підхід, завдання якого налагодити взаємодію програмістів, QA та сисадмінів у компанії. Якщо ІТ-фахівці з різних відділів не розуміють суть завдань один одного, випуск нових додатків та оновлень для них затягується. Зараз серед моїх знайомих айтівців поширюється думка, що з розвитком технологій робота системних адміністраторів може стати непотрібною. Хмарні обчислення й автоматизація просто позбавлять потреби в цих спеціалістах. Фізично бути на усіх конференціях, що цікавлять — неможливо.

Хоча ця галузь стрімко розвивається в Україні і потребує нових спеціалістів. Клауд є важливою частиною DevOps, оскільки більшість проєктів тут розміщені в хмарі. DevOps-інженер повинен вміти налаштовувати служби та сервери, пов’язані з різними хмарними провайдерами.

Вивчати DevOps-методики можна самостійно або в освітніх IT-установах, а краще на позиціях

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

User Login

Lost your password?
Cart 0

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.
Contact Information
× How can I help you?